Hřebík, který vyčuhuje.

Každý člověk je jedinečný. A smyslem našeho života je tuto jedinečnost objevit a naplno žít. Bohužel být jedinečný je stále něco, co se moc neodpouští.  Určitě znáte přísloví, že hřebík, který vyčuhuje, je třeba zatlouci, je tomu ale opravdu tak?

Vyjádřit jiný názor, udělat něco neobvyklého, mít své vlastní životní plány jiné než většina, nebo se jen obléct do něčeho barevného a na všechny se usmívat. Tak málo stačí a stáváte hřebíkem, který vyčuhuje, a ten jen třeba nemilosrdně zatlouci, aby pokud možno už nikdy a v ničem nevyčníval nad úroveň všech ostatních hřebíků.

Je čas na změnu. V zatlučeném hřebíku není žádná budoucnost, i když vám každý bude tvrdit, že je to ta jediná a nejlepší cesta.

Jedineční už jste, jediné co tedy musíte udělat je, nebát se svou jedinečnost objevit a prezentovat ji. Ze začátku vám to bude možná nepříjemné, ale nebojte, tento pocit odezní, jeto jen o zvyku a nebude trvat dlouho, kdy se to stane vaší součástí.

Stát se víc než zatlučeným hřebíkem, ale vyžaduje ještě něco dalšího. Musíte začít oceňovat ostatní vyčnívající hřebíky. Musíte je podporovat, oceňovat, dávat jim kuráž věřit jejím vizím a činům. Tím začnete být jiní, než ostatní hřebíky. Vy sami začnete růst víc než ti ostatní, a hlavně jejich ustavičné rady názory a škatulkování, vám bude ukradené, tyto kladiva budou postupně ztrácet na síle, až nakonec přestanou mít na vás sebemenší vliv. To bude znamení, že jste se stali tou osobou, kterou jste vždy chtěli být.

Začněte ještě dnes, třeba tím že podpoříte vyčnívající hřebík ve vašem okolí, o kterém víte nebo na něj narazíte, dost bylo zatloukání vyčnívajících hřebíků, je konečně čas na změnu!